sobota, 17 grudnia 2016

Co mężczyzna może nam dać?

 Dzisiaj będzie nieco inaczej. Nie będzie recenzji, zapowiedzi czy innych rzeczy związanych z książkami. Będzie za to garść przemyśleń, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Niedawno koleżanka usłyszała od swojego faceta: " Bo Ty za dużo ode mnie wymagasz." Zastanowiło mnie to. Czy naprawdę my kobiety wymagamy za dużo, czy kobieta ma się cieszyć z tego co dostaje, a jak chce więcej to nie ma do tego prawa, bo odbierane to jest jako fochy? Czego tak naprawdę oczekujemy od mężczyzn?

Według mnie jest kilka rzeczy. Jest to subiektywna opinia i moje własne oczekiwania, ale myślę, że każda z Was znajdzie tutaj coś, czego sama oczekuje.
 • Po pierwsze kobieta potrzebuje dużo czułości. Chciałaby dostać całusa rano, na powitanie dnia i całusa wieczorem, przed zaśnięciem. Chciałaby być często przytulana, po prostu przytulana, bez podtekstów seksualnych. Chciałaby przytulenia po namiętnym seksie i czułego uśmiechu bez okazji. 
 • Kobieta potrzebuje kogoś, kto powie jej, że wygląda cudownie nawet wtedy, kiedy jej oczy są zapuchnięte od niewyspania, a fryzura wygląda jak przysłowiowy " strzelił pierun w mietłę".
 • Kobieta potrzebuje dużo miłości. Chciałaby być dla swojego mężczyzny ważna i jedyna i kochana i niepowtarzalna. Chciałaby słyszeć czasami:  cudownie jest mi z tobą, uwielbiam z tobą rozmawiać, czuję, że jesteś mi bardzo bliska…..
 • Kobieta potrzebuje uwodzicielskiego spojrzenia i dobrego, namiętnego seksu z mężczyzną swojego życia oraz słowa „kocham” wymawianego bez okazji. Nic bardziej nie irytuje i podważa wiarę w uczucia mężczyzny niż chwila, której mówimy do niego " kocham Cię" i słyszymy "ja Ciebie też". Opowiedzieć odpowie, ale tak naprawdę takie słowa nie mają żadnej mocy.
 • Kobieta potrzebuje kogoś, z kim mogła by czasami porozmawiać wręcz o niczym, czasami o czymś ważnym albo czymś, co sięga głębin duszy. Potrzebuje być wysłuchaną bez obawy, że ktoś nazwie ją śmieszną, będzie kpił z jej słów, albo mówił, że tak bardzo się czymś przejmuje. Z kimś, kto nie tylko udaje, że słucha, ale naprawdę słucha z uwagą.
 • Czasami kobieta potrzebuje być mile zaskakiwana, choćby dobrym pomysłem, słowem, czy drobnostką, ale czymś, co zapada w pamięć.
 • Kobieta potrzebuje lojalności. Potrzebuje partnera, który stanąłby po jej stronie w momencie, kiedy ktoś ją atakuje nie tylko fizycznie. Mężczyzny, który poparł by jej stanowisko wobec innych osób, niezależnie od tego kto miałby rację.
 •  Kobieta potrzebuje też pewności. Pewności, że mężczyzna jest jej i żadna inna, choćby o połowę młodsza i szczuplejsza od nas nie ma u niego szans.
Czy coś jeszcze? Zapewne. Myślę, że każda z nas stworzyłaby swoją, niepowtarzalną listę tego, czego potrzebuje od swojego mężczyzny.Czy to dużo? Pewnie tak. Ok, wiemy,że książe na białym koniu i idealny facet istnieje tylko w bajkach. Często też zdarza się, że na początku znajomości otrzymujemy to wszystko, a później facet się przyzwyczaja, że jesteśmy i przestaje się starać, nie chce mu się, bo przecież ona i tak jest. I teraz apel do mężczyzn: Panowie, o kobietę trzeba się zawsze starać, bo może się okazać, że jej też przestanie się chcieć:)

4 komentarze:

 1. Bardzo trafne, oj bardzo.
  Może to dziwnie zabrzmi, ale faceci są zbyt pewni siebie, szczególnie jak kobieta jest na jego utrzymaniu, wtedy ona musi się dostosować, albo bo są dzieci, a to sobie nie poradzi...
  Często tak jest.
  I wiecie co? Gówno prawda, jesteśmy silne i dajemy sobie radę, i zaslugujemy na dużo, a nie tylko na pranie, gotowanie itp.
  Silne są kobiety, bo skoro Sama zostajesz ze wszystkim mając męża, faceta itp. to i poradzisz sobie bez.
  Warto znaleźć szczęście przy kimś kto nas docenia, kocha i nie oczekuje nic nie dając...
  To tak z doświadczenia, warto czasem zrobić coś dla siebie, znaleźć szczęście i miłość po wielu latach obojętności...

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację Sabinko. Trzeba walczyć o swoje szczęście. Jeżeli jest się obok siebie zamiast ze sobą to coś nie gra. I w pewnym momencie trzeba postawić kreskę i zacząć myśleć o sobie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jest kochana, tyle, że u wielu kobiet strach jest silniejszy...

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń