środa, 28 grudnia 2016

ŁaskunTytuł: "Łaskun"
Autor: Katarzyna Puzyńska
Wydawnictwo: Prószyński Media
Liczba stron: 832
Data wydania: 07.06.2016 r.


"Szósty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa.

Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

W domu pewnego bezrobotnego sędziego policja odkrywa makabryczną inscenizację. Sprawca stworzył postać składającą się z rozczłonkowanych zwłok prawnika i nieznanej kobiety. Wkrótce okazuje się, że na miejscu zbrodni znajduje się dowód obciążający aspiranta Daniela Podgórskiego. Odkrycie tożsamości drugiej ofiary tylko pogarsza sytuację policjanta. Czyżby to Daniel był mordercą? A może to ktoś z komendy chce go wrobić w podwójne zabójstwo? Ale skoro Podgórski jest niewinny, to dlaczego ucieka
?"

"Łaskun" jest szóstą częścią kryminalnej sagi o policjantach z posterunku w Lipowie. Tym razem bohaterów spotykamy w dość trudnym dla nich momencie. Weronika i Wera przypadkowo odkrywają w domu sędziego jego zmasakrowanego zwłoki, a wszystkie ślady wskazują na to, że mordercą jest....Daniel Podgórski - aspirant na tutejszym posterunku. Podejrzenia wydawałyby się absurdalne, gdy nie to, że Podgórski zaczyna uciekać przed policją. Pojawia się pytanie, czy na pewno jest niewinny?

Serię o policjantach z Lipowa bardzo lubię. Książki są ciekawe, a rozwiązania często zaskakują. Sięgając po "Łaskuna"  miałam pewne obawy, czy będzie on równie dobry jak poprzednia część "Utopce", jednakże nie zawiodłam się.  Powieść nie pozwala się nudzić i wciąga od pierwszych stron. Czyta się lekko, z duża dozą niepewności co będzie na następnych stronach, a rozwiązanie okazuje się wielkim niedopowiedzeniem, które doprowadza czytelnika do szału, że na kolejną część sagi trzeba niestety trochę zaczekać.

Podsumowując "Łaskun" nie zawiódł mnie i utwierdził w przekonaniu, że Katarzyna Puzyńska jest jedna z lepszych polskich autorek kryminałów. Z niecierpliwością czekam, aż empik dostarczy mi kolejny tom. Tych, którzy zdążyli już poznać aspiranta Podgórskiego oraz ekipę z Lipowa nie muszę zachęcać, pozostali biegiem do księgarni !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz