czwartek, 13 października 2016

Czarownica


Tytuł: "Czarownica"
Autor: "Anna Litwinek"
Wydawnictwo: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Liczba stron: 400
Data wydania: 16.03.2016 r.


" Uwodzicielska opowieść o kobiecej sile, miłości i magii.

Sonia Hunamska prowadzi dziennikarskie śledztwo w sprawie tajemniczych pochówków w lokalnym kościele. Komuś jednak bardzo zależy, by jej artykuł nigdy nie ujrzał światła dziennego.
Za dnia bohaterka próbuje odkryć prawdę, a w nocy dręczą ją niepokojące sny. Wkrótce dowiaduje się, że wszystkie kobiety w jej rodzinie posiadają pewien dar. Daje on siłę, ale może też okazać się przekleństwem… To przecież przez niego zaginęła przed laty jej matka. Na szczęście w drodze ku przeznaczeniu Sonia nie jest sama. Przewodniczką po świecie magii staje się ciocia Hala. Nie brak także mężczyzn gotowych stanąć po jej stronie.
Czy Sonia zaufa ekscentrycznemu archeologowi, czy może diabelnie przystojnemu adwokatowi? Z kim zdecyduje się związać swój los?"
 
Lubię fantastykę. Lubię magię, czarownice i wszystko co z tym związane. Książkę tę zakupiłam, ponieważ wydawało mi się, że znajdę w niej to co lubię. No i się pomyliłam. Czytam ją od dwóch tygodni i jestem gdzieś mniej więcej w połowie. Bohaterka irytuje mnie swoją naiwnością i brakiem jakiegokolwiek charakteru, akcja ciągnie się jak flaki z olejem i tak naprawdę sama nie wiem co mnie jeszcze przy niej trzyma. Magia niby jest, ale jakaś taka mdła, tajemnica też nie do końca wciąga. Być może dalej książka się "rozkręci", jednakże ja mówię "stop".

Zapowiadało się nieźle, a wyszło bardzo przeciętnie, żeby nie napisać fatalnie. Sami oceńcie, ja nie jestem w stanie doczytać "Czarownicy" do końca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz