poniedziałek, 11 stycznia 2016

Skok


Tytuł: "Skok"
Autor: Janet Evanovich
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczna stron: 340
Data wydania: 13.11.2015


" Zespół złożony z Janet Evanovich, autorki książek o Stephanie Plum, najlepiej sprzedającej się serii wszechczasów i Lee Goldberga autora bestsellerów i scenariusza do serialu o detektywnie Monku, przedstawia elektryzująca serię o agentce FBI, która zawsze dopadnie tego, kogo ma na celowniku i nieustraszonym oszuście, który uwielbia pościgi.
Nicolas Fox to międzynarodowy aferzysta, słynący ze swych przekrętów na miarę Żądła, których ofiarami padali potężni i bogaci. Wie, że FBI od lat podąża jego tropem, szczególnie agentka Kate O’Hare. I gdy już wydaje się, ze Fox skończy za karatami, on wykręca największy swój numer: przekonuje FBI by zaoferowała mu pracę, oczywiście u boku O’Hare. Ich pierwsze zadanie zaprowadzi ich na boczne uliczki Berlina, pustynie Kalifornijską i odległe wyspy Indonezji. Ich celem jest Derek Griffin skorumpowany bankier, oskarżony o defraudacje milionów należących do jego klientów.
Pogoń za Griffinem na jego prywatną wyspę, będzie prawdziwą próbą dla umiejętności Foksa i cierpliwości O’Hary. Pościgi samochodowe, piraci, czekoladki Toblerone od rana do wieczora. O ile Fox i O’Hare najpierw się nie pozabijają."

   Książkę kupiłam przypadkiem. I to zupełnym. Nie wczytałam się w opis z okładki i myślałam,że jest to po prostu kolejna część o Stephanie Plum. Ci z Was, którzy mieli sposobność poznać przygody panny Plum, muszą przyznać,że okładka utrzymana jest w tym samym klimacie. O pomyłkę więc nietrudno:)

    Kate O' Hare jest agentką FBI, byłą członkinią Marynarki Wojennej USA.  W swojej pracy styka się z najróżniejszymi przestępcami ale, od lat, jej priorytetem jest złapanie niejakiego Nicolasa Foxa, aferzysty,który słynie z oszustw na kwoty milionów dolarów. W końcu nadchodzi ten dzień i Kate udaje się aresztować Foxa. Radość jej jest jednak przedwczesna ponieważ  Nicolas przekonuje FBI, aby zaoferowało mu pracę,a jego partnerką ma być nie kto inny niż sama O'Hare. Jako pierwszą sprawę otrzymują zlecenie odnalezienia niejakiego Dereka Griffina, bankiera oskarżonego o defraudację sporych kwot pieniędzy. I w tym momencie zabawa się rozpoczyna..

    Książka mnie rozbawiła. Jest to lekki kryminał dla kobiet, który czyta się szybko, i który powoduje pojawienie się uśmiechu na twarzy.  Bohaterów nie da się nie lubić. Autorka wykreowała naprawdę wyraziste charaktery, które pomimo różnic, są do siebie bardzo podobne. Oboje dążą do osiągnięcia swoich celów i nie uznają porażek, a przy tym są naprawdę nieprzewidywalni i podbijają serce czytelnika. Fabuła prowadzona jest szybko, czytając nie ma czasu na nudę i co chwilę pojawiają się zwroty akcji, które potrafią zaskoczyć, a potyczki głównych bohaterów urozmaicają całość i oferują nam sporą dawkę humoru.

    " Skok" jest lekką lekturą idealną na wieczór po męczącym dniu. Nie przebija przygód Stephanie Plum, ale potrafi rozbawić i nie pozwala na nudę.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz