poniedziałek, 23 lipca 2012

Czy wierzycie w duchy? :)

Tytuł: "Pogoń za duchami"
Autor: Tatiana Polakowa
Wydawnictwo: Świat Książki
Liczba stron: 256
Data wydania: lipiec 2012

" Gwiazda rosyjskiego kryminału „na wesoło”. Coś dla miłośników książek Joanny Chmielewskiej. Zwariowane przygody dwóch przyjaciółek, znanych z wielu powieści Polakowej. Tym razem Anfisa, pisarka kryminałów i Żeńka, dziennikarka, trafiają do dziwnego domu na wyspie na jeziorze Ładoga. Dom, stylizowany na stary zamek, kryje wiele tajemnic, podobnie jak jego mieszkańcy… Kim naprawdę jest Lew Nikołajewicz, właściciel posiadłości? Czego boi się Mściław, jego adwokat? Co ukrywa demoniczna Olimpiada Nikołajewna? Kto jęczy w piwnicy, wyglądającej jak kazamaty? Humor sytuacyjny i świetne dialogi."

          Jest lato, piękna pogoda, mnóstwo wolnego czasu a Żeńka dostaje propozycję nie do odrzucenia. Jej znajomy - Lew Nikołajewicz zaprasza ją do swego domu na wyspie, aby napisała tam jego biografię. Żenia ochoczo korzysta z propozycji ( nie bez znaczenia jest tutaj fakt, że honorarium za pracę jest wysokie a jej samochód w stanie rozpadu) i namawia Anfisę, aby ta towarzyszyła jej w podróży. Przygody dziewczyn zaczynają się już w Petersburgu, kiedy to ktoś kradnie im samochód, a miejscowa policja nie bardzo umie  pomóc. Nasze bohaterki nie rezygnują jednak z wyprawy i pełne werwy udają się na wyspę, a tam...a tam wcale nie jest lepiej..Gospodarz mieszka w zamku, którego piwnice przypominają średniowieczne lochy, jego ochrona to na pierwszy rzut oka banda zbirów, a gospodyni mogłaby z powodzeniem zagrać główną rolę w horrorze. Co więcej po zamku plącze się jasnowłosa zjawa, a z piwnic dobywają się tajemnicze jęki. Nie można przecież tak tego zostawić! Żeńka i Anfisa wkraczają do akcji!! :)

         Muszę powiedzieć, że książka naprawdę mnie zaciekawiła. Nie jest to może literatura wysokich lotów,  ale na wakacje nada się wspaniale. Taki lekki kryminał, przy którym na pewno się pośmiejemy. Lubię Polakową, lubię jej humor i styl pisania. Nie ukrywam, że baaardzo przypomina naszą Chmielewska, ale jak dla mnie to tylko plus. Przeczytajcie, zabawa gwarantowana:)

Ocena:9/10


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz