czwartek, 23 sierpnia 2012

Mała wróżka Amelka. Nocne strachy.

Tytuł: " Mała wróżka Amelka. Nocne strachy."
Autor: Sophie de Mullenheim, Claire Gaudriot
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 32
Data wydania: listopad 2010

" To był wielki dzień! A raczej noc… Amelka pierwszy raz spała zupełnie sama w swym nowym domku na kółkach! No, może niezupełnie sama - wierny przyjaciel Gucio dotrzymał jej towarzystwa. Ale ani Gucio, ani koszyk smakołyków przygotowanych przez mamę nie pomogły, gdy w ciemności rozległy się bardzo dziwne odgłosy… Co to?! Nie powiemy! Przeczytajcie sami."


   Tym razem coś dla dzieciaków:) Wczoraj odwiedziły mnie dwie małe dziewczynki, które dość stanowczo domagały się bajki na dobranoc. Wybór padł na małą wróżkę Amelkę, która w ostatnim czasie jest ich ulubioną bohaterką.

   Amelka jest małą dziewczynką, która razem z mamą mieszka w Krainie Chochlików. Któregoś dnia wyrastają jej skrzydełka i nasza dziewczynka odkrywa, że jest wróżką. Zaczyna uczyć się czarów i posługiwać różdżką, w czym dzielnie pomaga jej Gucio - mały chochlik, który jest najlepszym przyjacielem Amelki. Razem przeżywają mnóstwo zabawnych, ale też i pouczających przygód.

   W tomiku " Nocne strachy" Amelka po raz pierwszy zostaje sama na noc. Na początku  jest bardzo zadowolona i podekscytowana tym wydarzeniem, jednakże wkrótce pojawiają się tajemnicze odgłosy, które wcale nie brzmią przyjaźnie...Wróżka zaczyna się bać i nie pomaga nawet to, że obok jest Gucio.

   Książeczka z przygodami Amelki urzekła mnie od pierwszego wejrzenia:) Jest pięknie wydana, ilustracje są kolorowe, a niewątpliwym atutem jest twarda oprawa, która nadaje się nawet dla najmłodszych czytelników. Bajeczki są wesołe, a świat wróżek wciąga od pierwszej strony. Idealna lektura dla wszystkich dziewczynek :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz