wtorek, 16 października 2012

Zemsta jest rozkoszą bogów...


Tytuł: Zemsta
Autor: Małgorzata Maciejewska
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Liczba stron: 480
Data wydania: luty 2012

" Kiedy Agata dowiaduje się, że jest zdradzana przez męża, decyduje się na desperacki krok. Dokładnie sprząta mieszkanie, porządkuje zawartość komputera, wkłada najlepszą sukienkę i... wyskakuje przez okno. Wtedy do akcji wkraczają wieloletnie przyjaciółki zmarłej – z tą zgraną paczką nikt nie wygra, a już na pewno nie wiarołomny mąż i jego kochanka. Kobiety przygotowują plan odwetu i nie spoczną, póki winowajcy nie zostaną przykładnie ukarani..."


Jest ich pięć: Kasia, Magda, Anka, Ewa i Agata. Przyjaźnią się od liceum. Każda ma dom, rodzinę, własne życie. Wszystko to psuje się ,kiedy Agata dowiaduje się o zdradach męża i popełnia samobójstwo. Przyjaciółki postanawiają ją pomścić ,a co za tym idzie uprzykrzyć życie mężowi Agaty i jego kochance. Trzeba przyznać, że nie przebierają w środkach i są diabelnie skuteczne.

Uśmiałam się przy tej książce. Pomysły dziewczyn zwalają z nóg, a rezultaty ich działań rozśmieszą nawet największego ponuraka. Opowieść wciąga, bohaterki stają się nam bliskie i trudno ich nie lubić. Widzimy siłę prawdziwej, kobiecej przyjaźni, którą chyba coraz trudniej spotkać. Jedyne co mi zgrzytało w tej książce to to, że cała uwaga dziewczyn skupiła się na zemście..Przecież straciły bliską jakby nie było osobę, może powinno być w nich więcej żalu i smutku? 

Tak czy inaczej, książkę polecam. Będzie idealną lekturą na szary, bury, jesienny dzień :) A jak już ją przeczytacie, to odwiedźcie swoje przyjaciółki. Przecież coby było, gdyby ich nie było..:)

2 komentarze:

  1. Haha! Musi być niezła akcja ;) Myślę, że smutek nie pasowałby do utrzymanej w konwencji komedii książki :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka z całą pewnością godna polecenia. :)
    Na mnie zrobiła ogromne wrażenie. :)

    OdpowiedzUsuń