czwartek, 4 października 2012

Herbaciarnia Madeline

Tytuł: Herbaciarnia Madeline
Autor: Darien Gee
Wydawnictwo: Prószyńki i S-ka
Liczba stron: 501
Data wydania: listopad 2011

  " Julia Evarts i jej pięcioletnia córka Gracie znajdują na ganku zaskakujący prezent: kawałki chleba przyjaźni amiszów i liścik: „Mam nadzieję, że będzie smakowało”. Do prezentu dołączone są przepis na chleb oraz zachęta, by podzielić się nim z przyjaciółmi. Po namowach córki Julia wręcza torebki chlebowego zakwasu Hannah de Brisay, wiolonczelistce, której kariera i małżeństwo gwałtownie się skończyły, i Madeline Davis, która niedawno otworzyła w Avalon salon herbaciany. Właśnie w salonie herbacianym Madeline między kobietami rodzi się przyjaźń, która na zawsze zmieni ich życie..."

       Bohaterkami "Herbaciarni Madeline" są kobiety. Julia, Hannah, Livvy, Madeline. Julia zmaga się z depresją po śmierci dziesięcioletniego syna. Zamyka się na świat i innych ludzi. Odpycha od siebie męża i córkę. Hannah to światowej sławy wiolonczelistka. W momencie kiedy ją poznajemy została porzucona przez męża i nie potrafi poradzić sobie z emocjami, które się w niej gromadzą.  Livvy jest siostrą Julii. Żyjąc z dnia na dzień próbuje radzić sobie z dręczącymi ją wyrzutami sumienia i uwierzyć, że może być dobrą matką. Madelina, właścicielka tytułowej herbaciarni, to starsza, doświadczona kobieta. Jej życie jest z pozoru spokojne i uporządkowane, jednakże i ona ma swoją tajemnicę, która sprawia ból. 

Losy tych kobiet splatają się , kiedy to Julia znajduje przed swoim domem chleb przyjaźni Amiszów. Co z tego wyniknie?

      Książka Darien Gee napisana jest prostym i przystępnym językiem. Od pierwszych stron emanuje ciepłem. Opowiada o przyjaźni, miłości i sensie życia. Mówi o tym jak radzić sobie z depresją, samotnością i poczuciem winy. To historia kobiet, którym udało się pokonać przeciwności losu i odnaleźć siebie.

Polecam!!

1 komentarz: