poniedziałek, 24 czerwca 2013

Zapowiedzi...

Przeglądając stronę empiku znalazłam kilka zapowiedzi książkowych, które mogą okazać się całkiem ciekawe. Oto one:


"Głos" - Anne Bishop

" W małej wiosce opodal miasta Wizja ludzie nie znają smutku ani rozpaczy.
Ale ta na pozór idylliczna społeczność skrywa okropną tajemnicę.
W dzieciństwie Nalah nie rozumiała, dlaczego zawsze gdy jest smutna,
rodzice każą jej zanosić ciastka niemej dziewczynce nazywanej Głosem.
Wiedziała tylko, że potem smutki znikają. Dopiero kiedy dorosła, odkryła mroczną prawdę, a wtedy zapragnęła uciec z wioski, która stała się dla niej więzieniem. Jednak dopiero po wizycie w Wizji, gdzie trafiła do Świątyni Smutku, pojęła, co musi uczynić, by w pełni odzyskać wolność…"

Książki autorstwa Anne Bishop uwielbiam i myślę, że przeczytam każda pozycję, która wyjdzie spod jej pióra. Co prawda muszę przyznać, że jej ostatnie książki nie dorównują "Czarnym Kamieniom", jednakże pozostaję jej wierna  i z niecierpliwością czekam na kolejną powieść:)


 "Córka kapitana" - Leah Fleming

" Tragicznej kwietniowej nocy splatają się losy dwóch kobiet. Zaskakujące odkrycie i podjęta w ułamku sekundy decyzja raz na zawsze odmienią życie ich rodzin.

Dla May Smith, podróżującej z mężem i córeczką Ellen, wejście na pokład Titanica oznacza początek nowego lepszego życia. Zderzenie „niezatapialnego” statku z górą lodową przekreśla ich plany. Ratując własne życie, May traci z oczu Joe i Ellen. Ktoś wpycha ją do łodzi ratunkowej. Kilka minut później do szalupy podpływa sam kapitan Smith i wręcza May owinięte w kocyki niemowlę. Całą tę sytuację obserwuje Celeste Parkes, żona zamożnego amerykańskiego przedsiębiorcy. Obie przyglądają się katastrofie statku targane zgoła odmiennymi emocjami: May wie, że Joe nie uszedł z życiem, Celeste żałuje, że nie wybrała się w podróż ze znienawidzonym mężem. W oczekiwaniu na ratunek między kobietami nawiązuje się nić przyjaźni, lecz wtedy May odkrywa szokującą prawdę…
"


 " Ogień" - Mats Strandberg, Sara B. Elfgren

" Druga część bestsellerowego thrillera „Krąg” – historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors

Wybrańcy rozpoczynają drugi rok nauki w gimnazjum. Wakacje upłynęły im na pełnym napięcia oczekiwaniu na kolejny ruch demonów. Lecz teraz ku ich zdziwieniu zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. Stopniowo staje się oczywiste, że w Engelfors dzieje się coś bardzo złego. Przeszłość splata się z teraźniejszością. Żywi spotykają umarłych. Krąg Wybrańców coraz bardziej się zacieśnia…
"

Przyznam, że książka skierowana jest raczej dla nastolatek, a i pierwsza cześć nie zachwyciła mnie specjalnie , ale postanowiłam dać autorce drugą szansę. Może mnie zaskoczy:)


" Prawie martwy" - Ake Edwardson

" W 1975 roku piętnastoletnia dziewczyna znika bez śladu z obozu młodzieżowego na wyspie Brännö. Trzydzieści lat później w Göteborgu pozornie zwykłym ludziom zaczynają przytrafiać się dziwne rzeczy. Jedna z osób zostaje zamordowana w wyjątkowo brutalny sposób. Śledztwo długo stoi w miejscu, lecz z czasem komisarz Erik Winter i jego współpracownicy krok po kroku zbliżają się do przerażającej prawdy."

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz