piątek, 29 maja 2015

Szkodliwy pakiet cnót.
Tytuł: " Szkodliwy pakiet cnót."
Autor: Mariola Zaczyńska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Liczba stron: 448
Data wydania: luty 2013

" Pod rządami nowej naczelnej Kalina traci status gwiazdy i zostaje „zesłana” na offowy tydzień mody do Siedlec. Jest to dla niej cios, bo absolutnie nie znosi pisania o modzie. Na miejscu, podczas budowy wybiegu dla modelek, z ziemi wykopano kości... Setki ludzkich szczątków, a wśród nich te jedne... współczesne.
Na zapleczu parady próżności dzieją się rzeczy tajemnicze, a nawet mrożące krew w żyłach. Podczas pokazów zbyt wiele osób chce zbyt wiele ukryć...
"
Z twórczością Marioli Zaczyńskiej po raz pierwszy spotkałam się czytając "Jak to robią twardzielki". Książkę wspominam jako lekturę lekką i zabawną, dlatego też kiedy na półce w księgarni zobaczyłam kolejną powieść tej autorki pomyślałam : "Dlaczego nie?".
Kalina jest dziennikarką. Pracuje w znanej redakcji, ma chłopaka i wiele zapału do pracy. Wszystko jednak się psuje, kiedy w redakcji nastaje nowa naczelna, która robi wszystko, aby uprzykrzyć Kalinie życie. Jednym z jej pomysłów jest wysłanie dziennikarki do Siedlec na offowy tydzień mody. Wściekła Kalina rusza do rodzinnego miasta i pierwsze co tam zastaje to.. odkrycie zapomnianego cmentarza, na terenie którego stoi kamienica, w której dziewczyna ma zamieszkać. Z czasem robi się coraz bardziej ciekawie, bo na światło dzienne wychodzą zdarzenia sprzed lat i głęboko skrywane, bolesne tajemnice.
Fabuła książki na pozór jest lekka. Ot, przygody kilku młodych kobiet, znajdujących się na różnych etapach życia. Z czasem jednak autorka odsłania przed nami dramaty rodzinne i tragedie, które nie powinny się wydarzyć. Jednak, jest to okraszone spora dawką humoru, także pomimo trudnych tematów, książkę czyta się naprawdę przyjemnie. Bohaterki dają się lubić, a akcja mknie do przodu nie pozwalając na nudę.
Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę autorki:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz